Podchloryn sodu – baza skutecznych środków do dezynfekcji

Pandemia COVID-19 spowodowała wzrost zapotrzebowania na skuteczną i bezpieczną dezynfekcję przestrzeni publicznych. Odkażanie szpitali, sklepów, galerii handlowych, ale także parkingów, przystanków czy ulic miast, to dziś zupełnie normalna procedura. Wymaga jednak zastosowania odpowiednio bezpiecznych i efektywnych środków, a jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z koronawirusem jest rekomendowany przez WHO podchloryn sodu (NaClO).

Dlaczego dezynfekcja podchlorynem sodu?

Praktycznie od pierwszych dni pandemii, na ulicach polskich miast pojawiły się służby komunalne oraz profesjonalny firmy, dezynfekujące przestrzeń publiczną. Preparaty na bazie NaClO stały się jednym z podstawowych środków odkażających ze względu na doskonałe właściwości antyseptyczne tej substancji czynnej oraz pełne bezpieczeństwo jej stosowania. Trzeba wspomnieć, że oferta produktów zawierających podchloryn sodu – przejdź do strony – jest bardzo bogata. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane preparaty do dezynfekcji na bazie tej substancji.

ROKO CHLORINE

Preparat o działaniu wirusobójczym, grzybobójczym oraz antybakteryjnym – zobacz pełną ofertę środków do dezynfekcji na stronie producenta. Dzięki swojej skoncentrowanej formule osiąga pełną skuteczność dezynfekcyjną już po 5 minutach od zastosowania. Jest przystosowany do neutralizacji metodą natryskową, dlatego poleca się go m.in. do stosowania w przemyśle spożywczym, dezynfekcji wody czy miejsc przeznaczonych do hodowli zwierząt.

Rokopol Anti Virus

Kolejnym przykładem skutecznego środka na bazie NaClO jest Rokopol Anti Virus o uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki zawartości aktywnego chloru preparat skutecznie neutralizuje wirusy, bakterie oraz grzyby na wszelkiego rodzaju powierzchniach. Bezpieczny skład sprawia, że można odkażać nim zarówno przestrzeń otwartą, jak i pomieszczenia i obiekty wewnątrz budynków: posadzki, klamki, poręcze, windy, wiaty, a także systemy wentylacyjne czy wnętrza pojazdów.

Rokopol Anti Virus X

Receptura oparta o podchloryn sodu sprawia, że Rokopol Anti Virus X to najlepsze rozwiązanie do dezynfekcji dużych obszarów: ulic, chodników, hal przemysłowych, magazynów czy wszelkich powierzchni mających kontakt z żywnością. Znajduje szerokie zastosowanie przy odkażaniu miast, ale także np. odzieży ochronnej. Produkt nadaje się zarówno do rozpylania, natryskiwania, jak i dozowania na ścierce, co czyni go nie tylko skutecznym, ale również uniwersalnym preparatem do specjalistycznych zastosowań.

Gdzie znajduje zastosowanie dezynfekcja podchlorynem sodu?

Wszystkie środki wykorzystujące NaClO jako substancję czynną, są w bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska (pod warunkiem, że są prawidłowo użytkowane). To z kolei sprawia, że mogą być stosowane do odkażania wszelkich miejsc publicznych, począwszy od ulic i ciągów komunikacyjnych, poprzez place zabaw, przedszkola, sklepy, kończąc na szpitalach, laboratoriach czy zakładach spożywczych.