Jak mądrze wybrać środek do dezynfekcji – rodzaje i zastosowania

Pandemia koronawirusa uświadomiła nam, jak ważne są troska o higienę i właściwa dezynfekcja. Dotyczy to zarówno nas samych, jak i wnętrz, w których mieszkamy oraz przebywamy na co dzień. Producenci płynów do rąk, środków czystości oraz preparatów antybakteryjnych nieustannie pracują nad nowymi formulacjami, których celem jest jeszcze skuteczniejsze usuwanie zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Warto wybierać te produkty, które oprócz skuteczności biobójczej zapewnią nam dodatkowe zalety, takie jak przyjemny zapach, długotrwały efekt oraz bezpieczeństwo stosowania.

Mydło w płynie

Przeznaczone do codziennego mycia rąk i ciała antybakteryjne mydło w płynie stanowi podstawowy środek do dezynfekcji, przydatny nie tylko w czasach pandemii. Tego rodzaju produkty charakteryzują się bezpiecznym dla skóry składem oraz skutecznością w usuwaniu rozmaitych zanieczyszczeń. W odróżnieniu od zwykłego mydła, produkty o działaniu antybakteryjnym, takie jak np. ROKO PROFFESIONAL DUO ACTIVE, znacznie skuteczniej radzą sobie z mikroorganizmami, co potwierdzają testy dermatologiczne oraz biologiczne.

Płyn do dezynfekcji rąk

W odróżnieniu od tradycyjnego mydła płyn do rąk likwiduje nie tylko bakterie i zanieczyszczenia, ale także wirusy. Jest to możliwe dzięki zwiększonej zawartości etanolu, wynoszącej minimum 70%. Płyn do rąk to jeden z rekomendowanych środków dezynfekcyjnych i stały element wyposażenia wszystkich miejsc publicznych w czasie epidemii COVID-19.

Żele i płyny antybakteryjne

Kolejnym środkiem do dezynfekcji, który warto mieć w swoim domu, jest antybakteryjny płyn czyszczący o uniwersalnym zastosowaniu. Może być użyty do mycia wszystkich powierzchni: blatów kuchennych, mebli, tworzyw sztucznych, szyb czy powierzchni lakierowanych. Do zalet profesjonalnych produktów, np. ROKO PROFESSIONAL VIX należą niewątpliwie ich wysoka wydajność, długotrwały efekt oraz przyjemny zapach.

Podchloryn sodu – środek do dezynfekcji dużych powierzchni

Osobnym zagadnieniem w czasach pandemii jest skuteczna dezynfekcja miejsc publicznych: szpitali, szkół, sklepów czy urzędów, a także przestrzeni otwartych:

  • ulic oraz parkingów,
  • placów zabaw i parków,
  • przystanków komunikacji miejskiej,

przejść podziemnych i wielu innych miejsc, w których naturalnie gromadzą się ludzie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje dezynfekowanie ich podchlorynem sodu – niezwykle skutecznym środkiem, który dzięki zawartości aktywnego chloru skutecznie usuwa wszelkie mikroorganizmy – w tym bakterie i wirusy.

Wybór środka czystości to w dzisiejszych czasach więcej niż kolejna zakupowa decyzja. Warto mieć na uwadze fakt, iż od skuteczności preparatów zależy zdrowie nasze oraz naszych bliskich. Stawiając na wyroby renomowanych producentów, oferujących szeroki katalog środków do dezynfekcji, zyskujemy pewność bezpieczeństwa i najwyższej skuteczności biobójczej.

Leave a Comment